długowieczność

inne spojrzenie na

długowieczność

Mój sposób na długowieczność

Czy istnieje sposób na całkowite zatrzymanie czasu? Niestety, nie… Istnieją jednak liczne sposoby na spowolnienie czasu, zachowanie zdrowia do późnej starości i poprawę jakości życia. Poznajcie mój sposób na długowieczność.

Czy istnieje sposób na całkowite zatrzymanie czasu?
Tomasz Woźniak

Wiedza poparta doświadczeniem

Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Chemii o kierunku biotechnologia i specjalizacji: biotechnologia molekularna, biochemia, biokataliza i inżynieria genetyczna. Specjalistą z obszaru farmaceutyków, suplementów diety, nutraceutyków i żywności funkcjonalnej.

Wieloletnie doświadczenie zawodowe w rozwoju portfolio produktowego oraz analizie rynku farmaceutycznego zdobywałem w firmach farmaceutycznych oraz nutraceutycznych. Przez wiele lat prowadziłem szkolenia produktowe dla przedstawicieli medycznych i farmaceutycznych, handlowców oraz farmaceutów.

5 lat

Szkolenia

3

Publibacje

50+

Case Studies

Filary długowieczności

Stres

Z pewnością w maksymalnym wydłużeniu naszego życia i utrzymaniu go w dobrej kondycji nie pomaga współczesne tempo codzienności i związany z nią stres.

Pożywienie

Kolejny problem to chociażby uboga w składniki mineralne gleba. To ona bardzo często jest przyczyną tego, że do naszych organizmów wraz z pożywieniem nie trafia odpowiednia ilość składników mineralnych i pierwiastków śladowych.

Suplementacja

Czy zastanawialiście się, w jaki sposób możemy wspomóc naszą odporność poprzez witaminowe wlewy? Co nam dają przerywane głodówki?
W końcu przechodzimy do tematu odpowiedniej diety oraz suplementacji.

Młode DNA

Jak utrzymywać w komórkach „młode” DNA i mieć kontrolę nad ekspresją genów oraz całą epigenetyką? Co z czynnikami transkrypcyjnymi i białkami o właściwościach przeciwstarzeniowych np. NRF-2, FOXO, sirtuiny? Jak kontrolować te przyspieszające starzenie jak: mTOR czy NF-κB

Tkanka łączna

Młoda tkanka łączna to sygnał dla starych komórek, aby ulegały programowanej śmierci. Jak utrzymać ją w zdrowiu i dbać o kolagen? Warto pamiętać, że młoda tkanka łączna to także brak zmarszczek i chorób zwyrodnieniowych aparatu ruchu.

Natura

Czy wiecie, jak ważny jest kontakt z naturą – kąpiele leśne oraz kontakt z ziemią i samo uziemienie, czyli earthing/grounding? Ruch, odpowiednia jakość i higiena snu, regulacja rytmu dobowego, umiarkowane kąpiele słoneczne oraz świadomy oddech mogą także zmienić nasze zdrowie i życie.

mój sposób na

Antiaging

Brakuje Ci też podstawowej wiedzy o tym, jak dbać o twój mikrobiom, np. jelitowy? Nie wiesz, jak niedobór podstawowych pierwiastków np. magnezu, selenu, cynku, siarki, boru, czy krzemu, może wpłynąć na twoje zdrowie?

Wiesz, że za prawidłowy przebieg procesów naprawczych i antystarzeniowych w naszym organizmie odpowiadają m.in. witamina D, witamina K2, glutation, tlenek azotu, siarkowodór, senolityki, senostatyki, sanomorfiki, geroprotektory, mimetyki restrykcji kalorycznej, koenzym Q10 i kwas alfa-liponowy a także cała gama prowygaszeniowych i antyzapalnych molekuł.

Czy wiecie, jaki sposób uzupełniać te substancje?
Jak utrzymywać w komórkach „młode” DNA i mieć kontrolę nad ekspresją genów oraz całą epigenetyką? Co z czynnikami transkrypcyjnymi i białkami o właściwościach przeciwstarzeniowych np. NRF-2, FOXO, sirtuiny? Jak kontrolować te przyspieszające starzenie jak: mTOR czy NF-κB.

Wiesz, że za prawidłowy przebieg procesów naprawczych i antystarzeniowych w naszym organizmie odpowiadają m.in. witamina D, witamina K2, glutation, tlenek azotu, siarkowodór, senolityki, senostatyki, sanomorfiki, geroprotektory, mimetyki restrykcji kalorycznej, koenzym Q10 i kwas alfa-liponowy a także cała gama prowygaszeniowych i antyzapalnych molekuł?
antiaging - jak uzupełnić witamina D, witamina K2, glutation, tlenek azotu, siarkowodór, senolityki, senostatyki, sanomorfiki, geroprotektory, koenzym Q10 i kwas alfa-liponowy

Wiedza to potęga​

Czy kiedykolwiek dłużej zajęliście się tematem długowieczności? Czy zadawaliście sobie pytania o to, co negatywnie wpływa na długość naszego życia oraz jego jakość? Ten temat od lat znajduje się w centrum moich zainteresowań i badań.

300+ Member

Edukacja

CŚE

wykłady/warsztaty, wyjazdy

Metoda butejko

Buteyko

ReEdukacja oddechowa

Professor - długowieczność kanał youtube

Professor

długowieczność